Witajcie Serdecznie


Moje życie to podróż – mieszkałam na kilku kontynentach, zwiedziłam wiele krajów i zawsze starałam się je poznać  ”od kuchni”. Uwielbiam spotykać się z ludźmi, rozmawiać o życiu i o marzeniach, które wszyscy mamy. Uwielbiam też  gotować dla swoich bliskich - rodziny, przyjaciół i znajomych. Ponieważ wszyscy zgodnie twierdzą, że świetnie mi to wychodzi, postanowiła założyć bloga my-passion-for-food.com.

W Sao Paulo asystowałam  francusko-brazylijskiemu kucharzowi Patrickowi Bragato; w wolnych chwilach dokształcałam się również na warsztatach w jednej z najlepszych szkół kulinarnych w Sao Paulo oraz prowadziłam w Brazylii warsztaty kulinarne dla międzynarodowych grup. Peru, Chile, Argentynę, Amazonię poznałam dogłębnie również od strony kulinarnej.

Jednak zawsze pamiętam przy tym wszystkim, że przygoda z kuchnią każdego z nas zaczyna się w dzieciństwie, kiedy poznajemy pierwsze sekrety sztuki kulinarnej szczególnie te którymi dzielą się z nami nasi bliscy, rady których nie można znaleźć nawet w ręcznie przepisywanych zeszytach, wycinkach z gazet czy blogach. Na całym świecie wygląda to tak samo, więc jeśli chcecie zajrzyjcie do mojej kuchni by odbyć kulinarną podróż do świata smaków Ameryki Południowej, Portugalii czy Skandynawii, serdecznie zapraszam.

Hi, my name is Agnieszka Eriksson. I lived for eight years in a small town Oskarshamn on the lovely Swedish east coast. In July 2013 I moved to Sao Paulo. Since 2017 I am back in Poland, Lodz, my hometown.I give cooking courses in Wroclaw, Lodz and Cracov.
I enjoy cooking, baking, photographing, being creative and spontaneous.